Czy w 2020 jeszcze warto przejść szkolenie z bhp? - szkolenie bhp

szkolenie bhp warszawa

Szkolenia z reguły obejmują zagadnienia takie

Każdy pracodawca powinien, a w zasadzie jest zobowiązany do zorganizowania swoim pracownikom okresowego szkolenia bhp. Znajomość zasad bezpieczeństwa i higieny pracy znacznie zmniejsza ryzyko wydarzenia się wypadku

Czy w 2020 jeszcze warto  przejść szkolenie z bhp? - szkolenie bhp szkolenie bhp warszawa
lub tragedii podczas wykonywania robót fizycznych lub innej, jakiejkolwiek pracy. Szkolenia z reguły obejmują zagadnienia takie jak pierwsza pomoc, oznaczenia ewakuacyjne, oznaczenia na produktach, które mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia, przeszkolenie przeciwpożarowe (ppoż) i inne. Przeprowadzają je ratownicy medyczni, strażacy lub inne uprawnione do tego celu osoby. Po odbyciu szkolenia uczestnicy są w stanie przeprowadzić działania pierwszej pomocy przedmedycznej, sprawnie przeprowadzić ewakuację na przykład w razie wystąpienia pożaru, rozpoznają oznaczenia i znają sposoby reagowania i wzywania pomocy.
Zapewnienie bezpieczeństwa w firmie, korporacji lub placówkach jest fundamentem do efektywnego rozwoju, ciągłej pracy bez przykrych wydarzeń i osiągania zamierzonych celów.


Co łączy pracowników na stanowisku biurowo-administracyjnym

Co łączy pracowników na stanowisku biurowo-administracyjnym, kierowników, robotników oraz wiele innych? Szkolenia BHP, które muszą odbyć w miejscu pracy. Zdobywanie wiedzy na temat zagrożeń i sposobach radzenia sobie z nimi to podstawa poczucia bezpieczeństwa.

Posiadanie kontroli nad czyhającymi niebezpieczeństwami to prawdziwy komfort. Nie tylko w pracy, ale także w codziennych sytuacjach. Znając obowiązujące zasady, jakimi kieruje się pierwsza pomoc, można podjąć skuteczne działania np., gdy jest się świadkiem wypadku samochodowego lub zwykłego zasłabnięcia na ulicy. To naprawdę mały gest, który ma ogromne znaczenie przed przybyciem służb ratunkowych. Warto także wiedzieć, jak zachować się podczas pożaru lub wywołania fałszywego alarmu, by nie utrudnić sobie ewakuacji przez niewiedzę lub stres. Jasne komunikaty przekazują szkolenia PPOŻ (ochrona przeciwpożarowa).

Czy da się uniknąć zagrożeń znając zasady postępowania? Zapewne nie. Jednak można skutecznie przeciwstawić się niebezpieczeństwom i ograniczyć ich negatywne skutki.


Nowa praca i związane z nią szkolenia

Zdecydowana większość dorosłych Polaków przynajmniej raz w życiu podejmowała nową pracę. Każdy kto przeszedł pomyślnie rekrutację wie, że zanim zostanie dopuszczony do wykonywania obowiązków, musi przejść serię szkoleń.

Szkoleniami w firmach zajmują się różne osoby. O ogólnych zasadach funkcjonowania przedsiębiorstwa i jego pracowników informują najczęściej opiekunowie. Są to doświadczeni pracownicy, którzy zostali specjalnie przydzieleni do wdrażania nowej osoby. Specjaliści prowadzą z kolei szkolenia BHP, na których nowy pracownik dowiaduje się jak bezpiecznie pracować na swoim stanowisku. Wiedza z zakresu BHP często łączona jest z zagadnieniami ppoż. Każdy pracownik powinien wiedzieć jak zachować się w sytuacji, gdy wybuchnie pożar.

W zależności od firmy zdarza się, że pracownicy przechodzą dodatkowo kurs pierwszej pomocy medycznej. Jest to szczególnie ważne w przedsiębiorstwach, w których ryzyko wypadków przy pracy jest wysokie. Dzięki takim kursom pierwsza pomoc udzielana jest poszkodowanym jeszcze przed przyjazdem pogotowia ratunkowego.


Brzmi znajomo? Nic dziwnego zapewne każdy

Bezpieczeństwo i higiena pracy. Brzmi znajomo? Nic dziwnego, zapewne każdy z nas miał do czynienia z tym pojęciem w swoim miejscu pracy. Szkolenia BHP zaznajamiają zatrudnione osoby z czynnikami mogącymi stanowić zagrożenie dla siebie oraz innych współpracowników i uczą, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach. Dlatego pracodawca powinien pamiętać o przeprowadzeniu odpowiednich działań wśród swojej kadry.

Istotne jest odbycie:
- szkolenia wstępnego (przed dopuszczeniem osoby do pracy na danym stanowisku),
- szkolenia okresowego (odbywające się cyklicznie w trakcie zatrudnienia).

W zależności od zapotrzebowania, szkolenia mogą obejmować także symulacje pożarów, próby ewakuacyjne itp., czyli przekazywanie wiedzy o ochronie przeciwpożarowej (PPOŻ). Szczególnym zainteresowaniem wśród nauczycieli, opiekunów i trenerów cieszy się pierwsza pomoc, czyli czynności, mogące uratować komuś życie przed przybyciem służb medycznych.

Wszelkie kursy mające na celu dobro i bezpieczeństwo drugiego człowieka są najcenniejszą wiedzą. Warto o tym pamiętać.